Rozšíření příjmu na společné televizní anténě 

Část stávajícího televizního pásma se musí uvolnit pro mobilní operátory.  Tím se zúží pásmo pro televizní vysílání.  To je důvod proč se postupně zavádí nová generace digitálního pozemního vysílání ve standardu DVB-T2.

K jeho příjmu je potřeba televize nebo set-top-box, které tento standard splňují.

Společná televizní anténa bude po rozšíření poskytovat jak stávající televizní programy, tak i televizní programy v novém standardu DVB-T2.

To umožní těm, kdo již mají televizi s tímto standardem jejich příjem. Pro ostatní to bude znamenat počítat s tím, že do roku 2020, kdy vysílání v DVB-T skončí si buď pořídit novou televizi nebo set-top-box s novým standardem DVB-T2.

Rozšíření příjmu na společné televizní anténě bude zajímavé i pro ty, kdo mají kabelovou televizi. V pozemním vysílání se bude šířit dokonalejší televizní signál, který bude stát za vyzkoušení.

Tato informace je také na webových stránkách BD včetně přehledu televizních programů, které budou přijímány (aktuálně 39 stávajících a 17 programů v DVB-T2).

Rozšíření příjmu bude od 25.června 2018. Tento den bude v době montáže v nezbytné době přerušen příjem ze společné antény.      

     

Dne  18. června 2018

     Představenstvo BD